Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000m

5 maja, 2017 | Naczelny | Aktualności, Lekkoatletyka

W dniu 29.04.2017 w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000m, jest to najdłuższy dystans rozgrywany na bieżni.

Na zawody wybrała się ekipa LKS Ostromecko w składzie Bartosz Kotłowski, Krzysztof Gosiewski, Mikołaj Raczyński i trener Błażej Stankiewicz.

Po raz kolejny w ramach Mistrzostw poza klasyfikacją indywidualną rozgrywano zawody drużynowe. Fakt ten spowodował, że do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników co wymusiło na organizatorach rozegranie dwóch serii. Analiza wyników poszczególnych zawodników w biegach długich spowodowała, że Krzysztof Gosiewski i Bartosz Kotłowski znaleźli się w pierwszej serii a Mikołaj Raczyński w drugiej.

Pierwsza seria wystartowała o godzinie 19.00. Po emocjonującym biegu jako szósty linię mety minął Krzysztof Gosiewski z nowym rekordem życiowym 29’51”, jako czternasty linię mety z czasem 30’22” minął Bartosz Kotłowski, był to debiut Bartka na tym dystansie. Po pierwszej serii zawodnicy Naszego Klubu stali się niespodziewanymi faworytami w klasyfikacji drużynowej. Aby dopełnić dzieła swoje zadanie musiał wypełnić Mikołaj Raczyński, który wywiązał się z zadania z nawiązką poprawiając swój rekord życiowy o ponad pół minuty i czasem 31’20” zajął trzecie miejsce w II serii biegu. Tak właśnie zostaliśmy drużynowym mistrzem Polski w biegu na 10000m podczas zawodów w Rybniku.